PÕNNI VÕIMLEMISTUND                                                                  

Vanusele: 2 kuud ja vanemad
 Tunni toimumise aega: vt. tunniplaanist                                                 

õp. Anli Soosaar

Uuringud näitavad, et emad, kes peale lapse sündi regulaarselt treenivad, on:

  • Rohkem iseendaga rahul
  • Energilisemad
  • Paremas vormis

Kindlat teadmist veel ei ole, kas regulaarne trenn aitab rasedusjärgse depressiooni sümptomeid vähendada, aga üks väike uurimus näitas, et regulaarse treeninggrupiga liitumine aitas uutel emadel pärast lapse sündi ennast paremini tunda.

Lapsega võimlemine - see on eelkõige lapse ja vanema läheduse saavutamine liikumise ja suhtlemise teel. Varajane  harjutused mõjuvad soodsalt lapse füüsilisele arengule. Laps on ka hästi kontakteeruv teiste inimestega, naudib suhtlemist, on rahulikum ja rõõmsam, vaimselt arenenum ja tervem.  

Lapsevanem õpib juhendaja abil toetama oma lapse eakohast arengut ja stimuleerima teda uutes oskuste omandamiseks.


ÕPETAJA ANLI SOOSAAR

Anli on liikumisega tegelenud umbes 25 aastat. Lapsepõlves tegeles erinevate tantsustiilidega, aga rahvatantsuga alustas 17 aastaselt.

Anli on tantsinud erinevates segarühmades: Anija segarühmas, Viimsi "Vallaalused",  Rae vallas "Sukad & Tagi" rühmas ning praeguseni tantsib ta Rahvatantsuselts "Pääsuke" segarühmas.

Alates 2007 aastast on Anli pühendunud ka laste tantsuõpetamisele. Ta juhendanud Jüri Gümnaasiumis rahvatantsurühmasid, showtantsurühmasid ja praeguses töökohas,  milleks on Randvere Kool, on tema käe all 5 "Pääsukese" laste rahvatantsurühma, 1 naisrühm ja 1 showtantsurühm "Vikerkaar".  Lisaks annab ta rahvatantsutunde Põnnipesa lasteaia rühmades.

Beebiliikumistundide juurde on toonud Anli tema oma laps.  

Anli on end aastate jooksul koolitanud erinevatel kursustel ja 2013 aastal lõpetas ta Rahvatantsujuhtide Kooli.