Põnnipesa jõulukontsert Rannaperes

Rannaperes oli 23. detsembri hommik ootust ja ärevust täis. Peale rutiinset päeva algust pidid prouad ja härrad ennast valmis sättima, sest külla olid tulemas Põnnipesa lapsed. 

Rannaperes oli 23. detsembri hommik ootust ja ärevust täis. Peale rutiinset päeva algust pidid prouad ja härrad ennast valmis sättima, sest külla olid tulemas Põnnipesa lapsed. Põnnipesa lapsed on käinud Rannaperes esinemas juba kolm aastat ning nad on alati tagasi oodatud. Lastel on muutunud traditsiooniks käia Rannaperes esinemas Emadepäeval, Vabariigi aastapäeval ja jõuluajal. „Meie inimesed siin majas väga ootavad Põnnipesa lapsi,“ sõnas Rannapere töötaja. „Kui muidu peab Rannapere rahvast ajama oma tubadest välja, siis enne Põnnipesa laste tulekut istuvad kõik juba varakult saalis. Täna palus proua Malle (nimi muudetud) kindlasti ennast esiritta istuma panna, sest seal saab lastelt pai. Malle räägib, et tal on endal 6 lapselast, aga keegi ei ole jõudnud teda Rannaperre külastama. Mallel on Põnnipesa lastest väga suur rõõm.“  

Põnnipesa lasteaialapsed jõudsid Rannapere majja 23. detsembril kell 10.30. Selleks ajaks oli publik oma koha sisse võtnud. Viiul hakkas mängima ja saali sisenesid jõuluküünaldega õpetajad Lea Kalm ja Urve Lasimer. Jõulumeeleolu tõi nii mõnelegi vaatajale pisara silma. Lapsed alustasid esinemist mitme lauluga. Laulude saatjaks oli Põnnipesa muusikaõpetaja Pille Ehelaid. Rahvatantsu õpetaja Anli Soosaare juhendamisel on saanud lapsed ka osavateks rahvatantsijateks. Tants on alati Rannapere publiku lemmik. Esinemise lõpetasid etteastega õpetaja Pille Saluri viiulil ja õpetaja Pille Ehelaid plokkflöödil.  

Põnnipesa lasteaed on viie rühmaga eralasteaed Viimsis. Lasteaias käivad lapsed vanuses 1,4 – 7 eluaastat. Eelkooliealiste rühmad Merepõnnid ja Rannapõnnid asuvad Kaluri tee aadressil Haabneemes. Need rühmad on ka kõige tublimad esinejad. Mõni etendus või muusikaline etteaste on neil alati käepärast. Samamoodi on selle lasteaialapsed tublid rahvatantsijad, sest rahvatantsutunnid on neil juba esimesest eluaastast alates.

Kolm ülejäänud Põnnipesa lasteaiarühma, kus täna on veel alla nelja aastased lapsed, asuvad Heki teel Haabneemes ja Marjamaa teel Randveres. Ka väiksemad rühmad ootavad seda aega millal saab hakata Rannaperes esinema. Veel mõned aastad ning kindlasti esinejate arv Rannapere majas laieneb.

 

Ilusat jõulurahu ja head vana aasta lõppu!

 

Soovib Põnnipesa lasteaed