TAEKWONDO
treener: Alar Aja
Vaata tunniplaanist millal toimub taekwondo.

Taekwondo – see on tee keha ja vaimu enim efektiivsema kasutusviisi poole. Taekwondo olemus põhineb kaitsmise ja ründamise kunsti mõistmisel püsivate treeningute läbi, karastades keha ja kasvatades tahet.” Minevikus hoidsid meistrid kinni neljast põhiprintsiibist, mida järgivad ka tänapäeva meistrid oma õpilastele Taekwondo kunsti õpetamisel. Printsiibid on järgmised: tahtmine, kuulekus, harjutused, kannatlikkus. Taekwondos sooritatakse 70% harjutustest jalgadega. Harjutused – annavad võimaluse mitmekordsel kordamisel tunnetada oma keha ja anda talle õiget arengut (füsioloogilisest ja anatoomilisest vaatenurgast).  Ehk siis aitab Taekwondo kaasa lapse vaimsele ja füüsilisele arengule kaasa.

ÕPETAJA ALAR AJA

Olen Alar Aja. Sündinud 1989 aastal Rakveres. Olen tegelenud lapsepõlvest peale võitluskunstidega, sealjuures Taekwondoga 14 aastat. Kõrgeimaks saavutuseks on siiani Balti Cupi teine ja Eesti meistrivõistluste raskekaalu teine koht.

Alates 2015 aastast töötan Randvere koolis õpetajana, lisaks annan Taekwondo trenne ja rahvatantsu lastele. Peale selle juhendan ka robootika ringe, Taekwondod ja tantsurühmasid lasteaedades.

Robootikaga olen tegelenud kolm aastat. Eelmise aasta suurimaks elamuseks lastele oli osalemine Euroopa suurimal robotivõistlusel „Robotex”

Lisaks spordile tegelen ise aktiivselt rahvatantsuga. Olen aastaid tantsinud rahvatantsuselts „Pääsuke” segarühmas.  

Minu suurimaks eesmärgiks on see, et lapsed sooviksid käia erinevates ringides, et nende silmad säraksid ja et nendes tekiks huvi erinevate valdkondade vastu. Samas pean ka väga oluliseks koostöö, liikumisoskuse ja teineteisega arvestamise oskust.